description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
ژانویه 13, 2023
description
با ادیبان در آستانه هفدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر/۷

جشنواره شعر فجر نمایشگاهی باشکوه از اصحاب ادب ایران است

جشنواره شعرفجر، نمایشگاهی است با شکوه و چشم نواز از آثار شاعران قبیله نور و اصحاب اندیشه و قلم انقلاب که همواره حرفی برای گفتن و دردی برای گریستن دارند.

به گزارش ستاد خبری هفدهمین دوره جشنواره‌ بین‌المللی شعر فجر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین انصاری نژاد، عضو هیات علمی این دوره از جشنواره، معاون بخش ادبیات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاى دفاع مقدس در استان فارس و صاحب آثاری چون «روی شانه اروند» و «از سمت سناباد» یادداشتی را در ضرورت جشنواره شعر فجر به رشته تحریر درآورده است.

متن این یادداشت را در ادامه بخوانید:

«بدون تردید، کوله‌بار رسالت سنگین شعر اصیل و متعهد، درخور شانه‌های دردآشنای شاعران دغدغه‌مند انقلاب است که داغ و درد را تجربه کرده و پرواز را به خاطرسپرده‌اند.

این شاعران، با جانی شیفته و شفاف، جوهره فرهنگ اسلام و انقلاب را در قالب کلماتی پرتپش و شورمند، می‌پراکنند. انس با قرآن کریم و معارف اهل بیت، چشم اندازی رشک برانگیز به سروده‌هایشان می‌بخشد تا پنجره غبار گرفته ذهن و ضمیرها را به سمت باغ گل محمدی بگشایند و دل‌ها را با آسمان پیوندی ناگسستنی بزنند.

جشنواره شعر فجر، نمایشگاهی است با شکوه و چشم‌نواز از آثار شاعران قبیله نور و اصحاب اندیشه و قلم انقلاب که همواره حرفی برای گفتن و دردی برای گریستن دارند. از عمق جان خوشحالم که این دوره از جشنواره شعر فجر، با رویکردی متفاوت و متمایز برگزار می‌شود.

دبیری علمی این دوره از جشنواره ملی و بین المللی شعر فجر نیز به یکی از شاعران و پژوهشگران دقیقه یاب و نجیب روزگار ما سپرده شده که بشارت دهنده فصلی روشن و تحول آفرین در جشنواره امسال است. انتخاب داورانی خلاق و متفاوت از چهره های پیشکسوت و جوان توسط هیات داوران جشنواره، از اتفاقات بسیارخوب و امیدوار کننده است.»

دیدگاه خود را در مورد این متن برای ما بنویسید.

comment
account_circle
email