description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
فوریه 2, 2020
description

فاطمه سالاروند جایزه خود را به «گروه دست‌ها» هدیه کرد

فاطمه سالاروند که اثرش با نام «دل تو برد شرط را… » توانست به عنوان اثر شایسته تقدیر در بخش «شعر کودک و نوجوان» شناخته شود. جایزه خود را برای هزینه کرد در امور فرهنگی، اجتماعی و آموزشی استان سیستان و بلوچستان، هدیه کرد.

سالاروند شب گذشته در آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر در سیستان و بلوچستان پس از اعلام اسامی برندگان بخش شعر کودک و نوجوان، پشت تریبون قرار گرفت و متنی را قرائت کرد که در بخش‌هایی از آن آمده بود: «من امروز اینجا هستم‌ به خاطر بچه های سیستان،به خاطر بچه های بلوچستان.»

وی افزود: فارغ از خط و مشی ها و نگاه های موافق و مخالف و جهت گیری های واقعی یا نمایشی درباره این جشنواره، حرفی دارم و نومید نیستم از این که حرفم شنیده شود.

سالاروند در ادامه گفت: چندی پیش تعدادی از دوستان هنرمند و شاعر و عزیزانی که در زمینه امور فرهنگی، اجتماعی و آموزشی تجربیات با ارزشی دارند گروهی تشکیل دادند که امروز ۱۲۰ عضو دارد. “گروه دستها” فعالیت خود را با هدف اصلی خدمات رسانی به بچه های مناطق محروم و کم برخوردار آغاز کرد تا شاید بتواند با تمرکز بر مسائل فرهنگی و آموزشی و حتی اشتغالزایی، برای بهبود وضعیت خانواده ها و به ویژه بچه های عزیزمان در این‌  مناطق قدمی بردارد. بچه هایی که علیرغم هوش وافر و استعدادهای فراوان، از کمترین امکانات زیستی، آموزشی و فرهنگی بهره مند نیستند.

وی افزود: کودکان و نوجوانانی که در راهِ رفتن به مدرسه آسیب می بینند و حتی جان می سپارند و کسى باخبر نمی شود. به همین دلیل من امروز اینجا هستم چون سیستان و بلوچستان نقطه آغاز فعالیت گروه دستها بوده و در همین سه چهار ماهه به ویژه در جریان سیل اخیر، دوستان دست ها در این‌منطقه کارهایی انجام داده اند که پس از این نیز تداوم خواهد داشت.

فاطمه سالاروند اضافه کرد: “از آنجا که مضمون همه شعرهای کتاب “دل تو برد شرط را ” عشق است، من با عشق همه این جایزه را به گروه دستها تقدیم می کنم تا برای بچه های عزیز سیستان و بلوچستان صرف شود.

بر پایه این خبر سعیده موسوی زاده، نامزد بخش شعر کودک و نوجوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، نیز علاوه بر اهدای یک دوره از کتاب‌های تالیفی‌ خود، هدیه نامزدی اثرش را هم برای خرید کتاب‌های کودک و نوجوان اهدا کرد.

دیدگاه خود را در مورد این متن برای ما بنویسید.

comment
account_circle
email