description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
فوریه 1, 2020
description

میزبانی سیستان و بلوچستان در جشنواره شعر فجر سطح شعر استان را ارتقا می‌دهد

یک پژوهشگر و شاعر زاهدانی ضمن تشکر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موجب برپایی اختتامیه چهاردهمین جشنواره شعر فجر در سیستان و بلوچستان گفت: هم اشعار فارسی و هم بومی با این جشنواره؛ سطح استان را به سطح ملی در شعر ارتقا خواهد داد.

عبدالسلام بزرگ‌زاده پژوهشگر و شاعر استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد برپایی اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در سیستان و بلوچستان گفت:  هدف از برگزاری اختتامیه در زاهدان این است که شاعران ملی و بین‌المللی از یک سو با این استان آشنایی پیدا کرده و هم از سوی دیگر با شاعران استانی تبادل افکار و اندیشه صورت گیرد.

وی در مورد تاثیر برپایی اختتامیه چهاردهمین جشنواره شعر فجر بر وضعیت شعر استان، اظهار داشت: برپایی این رویداد در استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود، از یک طرف کارگاه‌هایی که در حاشیه این جشنواره برگزار می‌شود و از طرفی دیگر تبادل نظرهایی که بین شاعران صورت می‌پذیرد بر روند شعر استان تاثیرگذار خواهد بود.

این شاعر زاهدانی خاطرنشان کرد: هم اشعار فارسی و هم بومی با این جشنواره؛ سطح استان را به سطح ملی در شعر ارتقا خواهد داد.

بزرگ‌زاده در خصوص همزمانی این رخداد با سیل سیستان و بلوچستان و تاثیر آن بر کاهش آلام مردم تصریح کرد: قبل از هرچیزی دولت و به طور خاص اصحاب فرهنگ و هنر که مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند حضور فعالی در کمک‌رسانی داشته‌اند، اما دیدن این فضا از نگاه شاعران قطعا هم بر روی مردم و هم شاعران تاثیرگذار خواهد بود. در واقع همدلی که در این سیل همراه مردم خواهد بود بسیار مهم است.

وی در پایان در رابطه با تاثیر این جشنواره بر روی نوقلمان و شاعرانی که تازه وارد عرصه ادبیات شدند، گفت: جوانان با برپایی چنین رویدادهایی تشویق خواهد شدند، وقتی یک شاعر جوان شاهد شعرخوانی پیشکسوتان خود باشد به خاطر استان و شاعران آن در صحنه حضور خواهند یافت و این باعث می‌شود در آینده این شاعران محتوای مفید تولید کنند.

دیدگاه خود را در مورد این متن برای ما بنویسید.

comment
account_circle
email