description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
فوریه 26, 2018
description

حامد عسکری، برنده سرو بلورین جوانمردی شد

در حاشیه برگزاری اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره شعر فجر از حامد عسکری، شاعر و ترانه‌سرا به‌دلیل حمایت از مردم زلزله‌زده کرمانشاه تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، حامد عسکری پس از دریافت سرو بلورین شعر فجر گفت: برای من افتخاری است که توانستم در فاجعه زلزله کرمانشاه به مردم کشورم خدمت کنم وقتی سرو جشنواره را برای کمک به مردم زلزله‌زده به مزایده گذاشتم خیلی‌ها به من پیام دادند و گفتند که توانایی خرید سرو را ندارند اما دوست دارند که در این کار خیر شریک باشند.

این ترانه‌سرا ادامه داد: بعد از این اتفاق ما کمک‌های مردمی را جمع‌‌آوری کردیم و مقداری پول جمع‌آوری شد که قرار است با این مبلغ یک خانه ۷۰ متری برای ۲ خواهر تنها بسازیم. البته با توجه به کمبود بودجه خرید، احتمالا این جایزه را نیز برای تأمین آن مبلغ به مزایده بگذارم.

این شاعر با اشاره به مشکلات فراوان مردم کرمانشاه گفت: من در زلزله بم ۴۷ داغ دیدم و می‌دانم که این مردم به‌شدت نیازمند کمک هستند. امیدوارم که مردم و مسئولان نگاه حمایتی خود را از مردم زلزله‌زده برندارند و به یاری‌ آن‌ها بشتابند.

گفتنی است، در این مراسم علاوه بر تجلیل از حامد عسکری از سال‌ها تلاش و فعالیت  زنده‌یاد استاد حبیب چایچیان (حسان)در عرصه شعر تقدیر شد.

دیدگاه خود را در مورد این متن برای ما بنویسید.

comment
account_circle
email