description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
فوریه 16, 2018
description

جوادی: جهان، ایران را با شعر و شاعری می‌شناسد

محفل شعر تهران از محافل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، شامگاه چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه در تالار محراب تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، این محفل که با حضور محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد محقق، دبیر علمی و مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر برگزار شد، شاعران بزرگ کشور به شعرخوانی پرداختند.
در آغاز این محفل ادبی، دکتر محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان سخنانی کوتاه با اظهار امیدواری برای رشد بیش از پیش شعر و شاعری در ایران با برگزاری محافل شعرخوانی، گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا، ایران هنوز هم به نام شاعران و کتاب‌های شعر بزرگ شناخته می‌شود. ایران در دنیا با نام امثال فردوسی و حافظ و سعدی شناخته می‌شود.
وی افزود: در علم منطق آمده که یکی از صنعات خمسه، شعر است. ریشه واژه شعر در زبان یونانی هم به معنای خلاقیت و آفرینش است. واژه‌ها تنها معانی قراردادی خود را بیان می‌کنند؛ اما شاعران چنان از واژه‌ها استفاده می‌کنند که معنای بسیاری به مخاطب می‌رسد.
جوادی در پایان سخنانش با ابراز خوشحالی از برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در تبریز، ابراز امیدواری کرد که با توجه به سیاست تمرکززدایی برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اختتامیه دیگر جوایز فرهنگی هم در جایی غیر از پایتخت برگزار شود.
در این محفل، مصطفی رحماندوست، عبدالجبار کاکایی، فریبا یوسفی، محمدحسین نعمتی، علیرضا لبش، علی داوودی، حسن پاکزاد، لیلا کردبچه و محمدحسین نعمتی شعرخوانی کردند.
این گزارش می‌افزاید: در این برنامه، شاعران جوان شرکت‌کننده در ششمین دوره آموزش شعر کلک خیال بنیاد شعر و ادبیات داستانی هم حضور داشتند.
پایان‌بخش این محفل، شعرخوانی مرجان بیگی‌فر، ادب‌جویی از استان چهارمحال وبختیاری و از شرکت‌کنندگان در ششمین دوره آموزش شعر کلک خیال بود که اشعار خود را با گویش فارسی ـ بختیاری ارایه داد.
گفتنی است محافل تهران تا عصر جمعه ۲۷ بهمن، هر روز ساعت ۱۸:۳۰ در تالار محراب برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را در مورد این متن برای ما بنویسید.

comment
account_circle
email