description متن perm_media گالری تصاویر volume_up مستندات صوتی videocam مستندات ویدئویی
فوریه 14, 2018
description
نشست خبری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر (1)

سه شب متوالی با نام‌داران شعر ایران

در آستانه برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، ششمین دوره متمرکز آموزشی شعر «کلک خیال» به مدت سه روز در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر ضمن اعلام این خبر در نشست خبری، جزییات این برنامه را تشریح کرد. وی گفت: بنا داریم در روزهای ۲۵ الی ۲۷ بهمن ماه، دوره آموزشی کلک خیال را با حضور بیش از ۸۰ شاعر جوان از سراسر کشور برگزار کنیم که برخی از اعضای فعال پایگاه نقد شعر هم در این دوره حضور خواهند داشت.
قزلی در ادامه افزود: در طول این سه روز، قرار است علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید حوزه شعر و منتقدان پایگاه نقد شعر در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه، شاعران جوان از فرصت حضور در سه محفل شبانه شعرخوانی شاعران صاحب‌نام کشور نیز بهره مند خواهند شد.
قزلی در تشریح محافل سه‌گانه بنیاد با حضور بیش از۶۰ شاعر نامدار کشور گفت: دبیرخانه دوازدهمین جشنواره شعر فجر با برگزاری سه محفل شعری در سه شب پیاپی به دنبال رونق‌بخشی فضای شعرخوانی این رویداد ادبی است.
وی در پاسخ به این پرسش که دلیل انتخاب تهران به عنوان محل برگزاری محافل یاد شده خاطر نشان کرد:  بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به عنوان متولی برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فجر طی چهار دوره اخیر، علاوه بر مسوولیت داوری و انتخاب بهترین آثار حوزه شعر و اعلام برگزیدگان این بخش جشنواره، هر سال با برگزاری محافل شعرخوانی در اقصی نقاط کشور، پیگیر رونق شعر و ادبیات خلاقه بین علاقمندان این هنر دیرپا بوده و هست. و در این بین نیز با توجه به تمرکز اغلب شاعران کشور در پایتخت، هر سال نیز سه یا چهار محفل شعری در تهران برگزار کرده است.
دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر افزود: امسال نیز این برنامه را در سه شب متوالی در «تالار محراب تهران» با حضور بیش از ۶۰ شاعر صاحب‌نام کشور برگزار خواهیم کرد. در این جا هم جا دارد از مدیریت محترم این مجموعه فرهنگی و نیز مدیریت محترم انجمن هنرهای نمایشی ایران برای همکاری در برگزاری این رویداد شعری سپاسگزاری کنم.
گفتنی است، تا پیش از این، پنج دوره آموزش شعر «کلک خیال» در شهرهای تهران و قم برگزار شده است.

دیدگاه خود را در مورد این متن برای ما بنویسید.

comment
account_circle
email