سال 1385

برگزارکننده: دفتر شعر و موسيقي معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي

دبير: عليرضا قزوه

 

داوران

رييس هيات داوران: محمودرضا اکرامي‌فر

داوران بخش سيمرغ فارسي زبانان:

  • سيدعلي موسوي گرمارودي
  • علي معلم دامغاني
  • محمدحسين جعفريان
  • هادي سعيدي کياسري
  • عليرضا قزوه

داوران بخش فارسی زبانان:

  • علي معلم
  • محمدحسين جعفريان
  • عليرضا قزوه
  • علي موسوي گرمارودي
  • هادي سعيدي كياسري

داوران بخش امام(ره) و انقلاب:

  • محمود شاهرخي (جذبه)
  • پرويز عباسي داكاني
  • افشين علاء
  • ساعد باقري
  • حسين آهي

داوران بخش آیینی:

  • محمدرضا سنگري
  • هادي منوري
  • حسين اسرافيلي
  • ابوالقاسم حسيني (ژرفا)
  • مرتضي اميري اسفندقه

داوران بخش جوان:

  • محمدعلي بهمني
  • سيدعلي ميرافضلي
  • سعيد بيابانكي
  • ساعد باقري
  • علي هوشمند

داوران بخش طنز:

  • منوچهر احترامي
  • ناصر فيض
  • محمدرضا تركي
  • ابوالفضل زرويي نصرآباد
  • رضا رفيع

داوران بخش کلاسیک:

  • عباس كي‌منش (مشفق كاشاني)
  • محمد قهرمان
  • محمدرضا روزبه
  • غلامرضا شكوهي
  • كاووس حسن‌لي

داوران بخش شعر نو (سپيد و نيمايي):

  • احمد ميراحسان
  • عباس باقري
  • مصطفي علي‌پور
  • محمدباقر كلاهي اهري
  • شاپور جوركش

داوران بخش ملی و میهنی:

  • محمدرضا عبدالملكيان
  • پرويز بيگي حبيب‌آبادي
  • خسرو احتشامي هنه‌گاني
  • غلامرضا كافي
  • عبدالرضا رضايي‌نيا

 

برگزيدگان

بخش امام(ره) و انقلاب: مهرداد اوستا

نامزدها:

  • مهرداد اوستا
  • علي معلم
  • قيصر امين‌پور
  • محمدعلي بهمني
  • زكريا اخلاقي

 

بخش آييني: سيدحسن حسيني / قيصر امين‌پور

نامزدها:

  • سيدحسن حسيني
  • قيصر امين‌پور
  • خسرو احتشامي
  • قادر طهماسبي

 

بخش جوان: فاضل نظري / سعيد ميرزايي

نامزدها:

  • فاضل نظري
  • محمدسعيد ميرزايي
  • گروس عبدالملكيان
  • علي‌محمد مؤدب

 

بخش طنز: ابوالفضل زرويي نصرآباد

نامزدها:

  • ابوالفضل زرويي نصرآباد
  • ناصر فيض
  • رضا رفيع
  • سيدعبدالرضا موسوي

 

بخش شعر كلاسيك: حسين منزوي / محمدعلي بهمني

نامزدها:

  • حسين منزوي
  • محمدعلي بهمني
  • خسرو احتشامي
  • قيصر امين‌پور
  • نصرالله مرداني

 

بخش تصنيف و ترانه: بيژن ترقي / علي معلم

  • نامزدها:
  • بيژن ترقي
  • علي معلم
  • رحيم معيني كرمانشاهي
  • محمدعلي بهمني
  • قيصر امين‌پور

 

بخش نو (سپيد و نيمايي): طاهره صفارزاده

نامزدها:

  • طاهره صفارزاده
  • محمد شمس لنگرودي
  • بيژن نجدي
  • احمدرضا احمدي
  • سيدعلي موسوي گرمارودي

 

بخش كودك و نوجوان: افسانه شعبان‌نژاد / افشين علاء

نامزدها:

  • شكوه قاسم‌نيا
  • افشين علاء
  • افسانه شعبان‌نژاد
  • مصطفي رحماندوست
  • ناصر كشاورز

 

بخش ملي و ميهني: مهدي اخوان ثالث

نامزدها:

  • حسين منزوي
  • رحيم معيني كرمانشاهي
  • سلمان هراتي
  • مهدي اخوان ثالث
  • يدالله بهزاد كرمانشاهي

 

بخش فارسي‌زبانان:

  • محمدكاظم كاظمي
  • لطيف پدرام (افغانستان)
  • محمدعلي عجمي (تاجيكستان)
  • ظهير احد صديقي (پاكستان)

 

تجلیل از شاعران پیشکسوت:

  • حميد سبزواري
  • عباس كي‌ منش (مشفق كاشاني)
  • محمود شاهرخي (جذبه)